הלבשת 14 לובאים בפרויקט “רובינשטיין על הפארק” , רעננה צילום: אורית ארנון

פרויקט “רובינשטיין על הפארק” הוקם ע”י חברת א.א. רובינשטיין, וממוקם בשכונת נאות עוזי, במערב רעננה ליד הפארק. הפרויקט כולל 14 בניינים, סה”כ 238 יחידות דיור, רובן ככולן מיועדות להשכרה לטווח של עד 20 שנה.

בבואי לעצב את כל חללי הלובי בפרויקט שמתי לנגד עיניי 2 מטרות עיקריות: האחת, ליצור חוט מקשר בין כל 14 הלובאים בפרויקט, והשנייה- להביא לידי ביטוי את ותק חברת הבנייה רובינשטיין. היה לי חשוב לבחון “כדיירת בבניין” את התחושה העולה עם הכניסה לחלל הבניין. להפתעתי, היו אלה דווקא שלושת דלתות ארונות החשמל הגדולות בכניסה בכל לובי שבלטו בחריגותן והשתלטו על החלל.

חברת רובינשטיין כאמור, היא חברת בנייה ותיקה מאוד ועל כן מצאתי לנכון להשתמש דווקא בתמונות שצולמו בשחור לבן ומתעדות את ההיסטוריה של ארץ ישראל, כך עלה לו רעיון חיפויי  דלתות ארונות החשמל המסיביים בטפט מעניין שיטשטש את העומס הויזואלי ולמעשה יהפוך את החיסרון ליתרון.

ביקור ב” הצלמניה” בתל אביב ושיחה עם נכדו של הצלם הראשי דאז שמנהל את העסק כיום הבהירו לי כי זה בדיוק המקום לבחור את התמונות שעשו את ההבדל.

אחת הבעיות שעלתה תוך כדי בחינת הדלתות היא הניתוק בין 2 דלתות רציפות לדלת השלישית. בשל כך לא ניתן היה ליצור רצף של תמונה אחת על כל שלושת הדלתות.

בשלב זה ובמטרה לחזק את החיבור לקונספט העיצובי, בחרתי לצוות לכל תמונה שיר שנכתב ע”י מיטב משוררי ארץ ישראל: ” שיר מולדת” נתן אלרתמן, “את אינך יודעת” שאול טשרניחובסקי, “זה קורה” שמוליק קראוס. “זה לא יחזור” חיים חפר, “מעבר לים” חיים נחמן ביאליק, “שיר מולדת” נתן אלתרמן ועוד…

בעיצוב טפט השיר שמרתי על פונט “מקראי” וניקוד כדי לחזק את התחושה של משהו  מיושן עם ניחוח של “פעם”.

אחרי שנתקבלה ההחלטה ונבחרו השירים הבחירה בריהוט הייתה פשוטה. ספות בעיצוב שנות ה-50 עם קפיטונאז’ בריפוד , גופי תאורה בעיצוב רטרו קל ומראות עץ עגולות חיזקו את תחושת הנוסטלגיה הנובעת מהתמונות,  כמו גם שולחנות השבדרון המתחברים בסגנונם.

לסיום, מאחר והפרוייקט ממוקם באזור סובב פרדסים של רעננה היה לי חשוב לשמור גם על החיבור לחוץ ולטבע,

על כן בחרתי לפזר בחלל צמחיה ירוקה בכלי זהב לצד שימוש במתלה מקמרה בניחוח של פעם כיאה לקונספט הנבחר.

 

הצטרפו לרשימת התפוצה:

תגובות פייסבוק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *